5 причин, чому люди залишаються в токсичних стосунках

5 причин, чому люди залишаються в токсичних стосунках

У кожній парі сьогодні є певний рівень токсичності, — в цьому переконаний психотерапевт Джинні Лав Томпсон. Якщо злети та падіння в стосунках — нормальна річ, не менш розумним рішенням буде вміти відпустити. Та сказати легше, аніж зробити.

Саме з цією думкою, ми вирішили глибше копнути у царині психології та відшукати причини, чому люди довгий час живуть у токсичних стосунках та не хочуть їх розірвати. А ще в статті ви знайдете реальні історії інтернет-користувачів, як вони впоралися із деструктивними стосунками.

1. Люди бояться самотності

Згідно із дослідженнями, люди бояться розірвати замкнене коло болю саме через можливість залишитися на самоті: “краще вже “будь-хто”, лише б самому не бути”. Суспільство іноді нав’язує нам неправильні стереотипи, що самотнім бути погано. Та це абсолютно не так.

2. Низька самооцінка

Вчені визначили, що люди з заниженою самооцінкою більш схильні перебувати у токсичних стосунках. Після тривалого аб’юзу та токсичного поводження, такі особи переконані, що саме вони — причина токсичного ставлення їх партнерів. Знижена самооцінка ставить під сумнів людську гідність та їхній вклад у стосунки.

3. Відчуває особисту відповідальність за партнера та його вчинки

стосунках

Після неприємних моментів та сварок аб’юзер перекручує все так, що його партнер стає винним у його невдачах, навіть якщо це не так. Таке явище загальновідоме під назвою газлайтинг.

Схожа поведінка розвивається поступово, тож людині важко усвідомити, наскільки все серйозно. Ознаки газлайтингу — відчуття тривожності, сум’яття, недовіра до себе та до слів і вчинків партнера.

4. Віра в те, що усе ще зміниться

Люди, які роками живуть в токсичних стосунках, в них і залишаються. Вони кохають своїх супутників по житті та свято вірять, що “якось” все налагодиться та стосунки можна буде врятувати. Негативну поведінку чоловіка/жінки ці люди пояснюють несприятливими життєвими обставинами, всю відповідальність за стосунки беруть на себе. Та, на жаль, проблеми лише ускладнюються, і з часом вже нічого не можна виправити.

5. Бояться відкинення

стосунках

І остання причина того, що люди перебувають в токсичних стосунках — страх перед відкиненням в майбутньому, неможливість знайти собі нового партнера. І ті особи, які не вірять в себе, важко висловлюють свої думки, бажання, страхи.

Бонус: Життєві історії від інтернет-користувачів, які пережили токсичні стосунки

  • “Я досить довго перебував у токсичних стосунках. Коли все завершилося, я сказав собі, що якщо не зміню чогось кардинально, то повернуся туди, де був. Отож, я вирішив поїхати в подорож по країні. І щоразу, коли мені ставало погано на серці, я казав собі: Так, я нещасний, та я не дозволив людині, яка казала, що кохає мене, обходитися зі мною, як зі сміттям. Я залишив усе далеко позад себе.
  • З того часу вже минули роки, зараз мені значно краще. Я звернувся за допомогою до фахівця, багато чого випробував, — і сьогодні я став значно щасливішим. І я щасливий, що тоді поїхав”.
  • “Не варто було жити в токсичних стосунках. Озираючись назад, це варто було зробити значно, значно раніше. Розрив був болісним та жахливим, проте сьогодні я стала набагато щасливішою”.
  • “Я 3 роки жила у нездорових стосунках з людиною, яка їх і зіпсувала. Яке ж це неймовірне відчуття — бути по той бік пекла. А як страшно жити в самому пеклі!”
  • “Він провокував мою тривожність, в мене немовби вузол у шлунку зав’язувався. А чи подобаюся я йому сьогодні? А може він захоче розійтися зі мною завтра? Благатиме залишитися у середу? Я ніколи цього не знала напевно. Тоді я зрозуміла, що ці стосунки були нездоровими найперше для мене. Я духовно задихалася. До мене нарешті дійшло те, що вже давно зрозуміли мої рідні/друзі: Я заслуговую кращого. Коли я усвідомила, що сама буду щасливіша, аніж з ним, я неначе ще раз на світ народилася. Навіть якщо вийти з токсичних стосунків дуже складно, ваше майбутнє “я” лише за це подякує”.
  • “Одного разу я проплакала всю ніч, а він дивився на мене з такою жорстокістю в очах, немовби втішався з моїх мук. І тоді я зрозуміла, що партнер має стати для мене порятунком, а не загибеллю. І наступного дня я порвала з ним. Сьогодні я закохана в прекрасного чоловіка, він прекрасно до мене ставиться”.

Джерело