Стерпиться – злюбиться? Чому не можна жити з некоханою людиною

Стерпиться – злюбиться? Чому не можна жити з некоханою людиною

Відносини без почуттів роблять людей ще більш самотніми …

Реальність така, що ми вступаємо у відносини не тільки по любові, деякими з нас рухає, наприклад, страх самотності. Багато хто боїться залишитися в старості наодинці з собою в чотирьох стінах. Бояться, що не буде кому принести той самий горезвісний стакан води. Однак Інга Кайсина пише, що самотність – не найгірший варіант, коли на протилежному боці терезів перебувають відносини, засновані на звичці. І пояснює, чому не можна жити з нелюбом.

1. Неправильне уявлення про щастя

Суспільство і сучасна культура поселили в свідомості багатьох людей уявлення про те, що самотні чоловіки чи жінки не можуть бути щасливими. У вас перед очима – приклад батьків, більш «щасливих» друзів. І всі вони навперебій цікавляться, коли чекати радикальних змін у вашому житті. Однак це уявлення в корені невірне. Просто через те, що поруч з вами буде інша людина, ви не знайдете щастя.

Для ідеального союзу з кимось необхідна одна велика умова – кохання. Уявіть, що буде, якщо шлюб не заснований на почуттях?

2. Безліч обмежень

Впускаючи до себе в будинок іншу людину, ви обмежуєте своє життя, свої права, але разом з тим купуєте додаткові обов’язки. Ви обоє будете намагатися жити за шаблоном, обмежуючи власні бажання та потреби, тільки тому що так прийнято, і «всі так роблять».

З іншого боку, ви обмежуєте бажання і потреби іншої людини. Тепер ви обидва змушені пристосовуватися один до одного. В таких умовах життя без почуттів схоже на пекло, де кожен з партнерів хоче залишитися наодинці з собою, щоб зітхнути, нарешті, вільно.

Зрозумійте, що пошук партнера не є еквівалентом успіху або ознакою входження в доросле життя.

3. Відносини заради відносин зовсім скоро вичерпають себе

Самотня людина вільна чинити так, як хоче, і у неї є головне: свобода вибору. В даний час, як альтернатива звичайному сімейному укладу, існує відразу кілька варіантів відносин. Люди активно практикують союзи без штампа в паспорті, цивільні шлюби і «кохання на відстані».

Назавжди пов’язувати свою долю з іншою людиною ворто тільки тоді, коли ви розумієте, що робите життя один одного кращим. Якщо ж вашу пару переслідують конфлікти і незадоволеність, рано чи пізно такий союз вичерпає себе.

4. Нові соціальні зв’язки

Відносини без кохання не усувають необхідності регулярних зустрічей з друзями або родичами партнера. Ви будете виконувати всі ці правила етикету, і вам буде складно перейнятися до абсолютно чужих людей справжньою симпатією. Коли людина самотня, в будь-який момент вона може покинути вечірку, пославшись на невідкладні справи. Ніхто не стане тримати її. Якщо ж вона жадає спілкування, вона йде в бар і розмовляє там з незнайомими людьми. І зовсім неважливо, побачить вона своїх нових компаньйонів ще коли-небудь чи ні. Її не потрібно кожен раз озиратися на партнера або ловити на собі докірливі погляди родичів. Вчинивши так чи інакше, вона не зачепить чиїсь почуття.

Люди, що живуть в мегаполісах, щодня бачать кілька сотень осіб, вони взагалі можуть не вважати себе самотніми. Перед вами відкриті всі двері, і немає ніякої причини пов’язувати себе міцною мотузкою з людиною, яка за великим рахунком вам байдужа.

5. Відносини без кохання роблять людей ще більш самотніми

Коли ви хочете вибрати обновку, ви несете в примірочну відразу кілька речей. Коли ви приміряєте на себе модель чужого ідеального життя, ніхто не дасть гарантій, що ця модель підійде «як влита». Поступово ви почнете відчувати, що існуєте в моделюючій реальності. Це відчуття призводить до почуття спустошення і незадоволеності.

Самі відносини не приносять щастя на блюдечку із золотою облямівкою. Ймовірно, про це вас ніхто не попередив. Двоє людей, які живуть один з одним, – це просто сума двох людей. Якщо ви зрозумієте, що дороги назад немає, а ваші відносини засновані на брехні і обмані, ви будете відчувати себе набагато більш самотнім.

Джерело