Вагомі причини, чому дорослим дітям краще жити окремо, ніж разом із батьками

Вагомі причини, чому дорослим дітям краще жити окремо, ніж разом із батьками

Людина набуває повноцінної незалежності лише тоді, коли намагається пожити повністю самостійно – готує, пере, прибирає – все сама. І поза чотирма кутами батьківської квартири.

Зважитися на такий крок часто буває непросто. Тому що люди за своєю природою такі істоти, які звикають до чогось.

І перша перевага, яку отримує доросла дитина – можливість збільшити власну незалежність. 

Слідом за цим незмінно тягнеться «шлейф» з поліпшення стосунків не лише з самими батьками, а й з навколишнім світом – тому що самостійна, незалежна людина інакше сприймається в суспільстві. Навіть на рівні ходи, жестів, манери мови, що транслюються у світ.

Наступне – покращення психічного здоров’я. Навіть з’їжджаючи в орендовану квартиру, знімаючи її і заробляючи на це гроші, доросла дитина починає себе більше поважати. Це її нехай і невелике, але власне досягнення.

Негативні наслідки спільного проживання з батьками у дорослому житті.

Перше, що потрібно зрозуміти дорослій дитині – і в неї, і в батьків життя зовсім різне. Живучи з кимось, під цих людей треба підлаштовуватися. Незмінно відчуватиметься дискомфорт по обидва боки «бар’єру».

Далі – особистий простір, вірніше, його незмінні порушення. На ґрунті всього перерахованого, рано чи пізно, виникатимуть скандали . Навіть якщо їх сьогодні немає, можна бути впевненим у тому, що чаша поки не переповнена . Але як тільки з неї «поллється» , це запустить ланцюгову реакцію.

Внаслідок реакції, що вийшла, погіршиться не тільки спільне проживання, а й відносини з батьками в цілому. 

Чим раніше доросла дитина, незважаючи на зовнішні обставини, вирішує бути самостійною – тим більше у неї шансів реалізуватися у власному житті.

Все починається із простого прийнятого рішення. Не можна завжди шкодити і собі, і батькам. Навіть під приводом «ще рік поживу з ними, назбираю грошей» . Тому що безгрошів’я можна обернути собі на благо – навчитися шукати способи заробити більше.

Джерело