Стосунки замерзають не відразу, як річка…

Стосунки замерзають не відразу, як річка…

Близька людина стала частіше говорити образливе, частіше дратуватися, нехтувати вами? Менше уваги приділяти, затримуватися десь, сердитись через дрібниці? Погляд її холодний і холодна мова. А потім усе гаразд. Все, як зазвичай. Тож чи варто переживати і думати про крижинки, які частіше стали зустрічатися у стосунках?

Знаєте, як замерзає річка? Вона не покривається льодом за одну ніч. За течією пливуть крижинки, отак замерзає швидка річка. Спочатку маленькі крижинки пливуть; потім дедалі більші. Спочатку вони швидко пропливають, маленькі крижинки. Їх забирає течією. А потім течія сповільнюється; великі крижини зі снігом з’єднуються в острови та материки… А потім уже вся річка скута льодом. Це зима. Це холод прийшов.

Так і з стосунками. Коли приходить холод, вони не одразу замерзають. Спочатку з’являються крижинки: холодні слова, роздратовані інтонації, порожні обіцянки… Брехня, причіпки, зауваження, образливі висловлювання…

Але річка тече. Ще є кохання та тепло, ще гріють сонячні промені. І є течія – кохання забирає крижинки. Річка тече. Живе.

А потім образливих слів все більше, все більше роздратування, брехні та зневаги, невиконаних обіцянок та холодних поглядів. Невідповідних повідомлень та неприйнятих дзвінків. Пропущених зустрічей та скандалів. Дрібні образи з’єднуються в острови, материки. І течія зупиняється. Річка скута льодом. Льодом та снігом.

Так йдуть тепло і кохання, непомітно, день за днем. Просто все холодніше та холодніше. Все більше льоду в річці.

Все починається з дрібниць, от і все. Їхня кількість переходить у якість. І дивно бачити здивування того, хто виявив нерухому річку, вкриту льодом. Дивуються ті, хто старанно не зважав на крижинки, не хотів їх бачити і не вірив очевидному. І залишився сам на порожньому березі над холодною мертвою річкою.

…Не завжди можна уникнути зледеніння та вічної мерзлоти. Не завжди це залежить від нас. Але краще не бути смішним та наївним. І вивчити ознаки зими; їх розповідають у першому класі. Це холод і лід.

© Анна Кир’янова