Повчальна історія про те, чому нечесний мандарин обходиться так дорого

Повчальна історія про те, чому нечесний мандарин обходиться так дорого

“Одній гарній жінці одного разу пощастило. Вона купила дорогі мандарини, великі такі, яскраво-жовтогарячі. Просто донька хворіла, хотілося чимось порадувати дитину. І вона обрала ці великі дорогі мандарини, п’ять штучок. Хоча поруч лежали зелені, дрібні, не дуже свіжі – значно дешевші. Ну, їй здавалося, що значно. Коли грошей мало, навіть невелика різниця у ціні видається значною.

І ось пощастило. Касир помилково порахувала мандарини за ціною дешевих. І жінка зраділа. Ні, вона на мить подумала, що це якось недобре. Нечесно. Але потім сказала собі: власники мережі одержують величезний прибуток. І масу підгнилих фруктів на смітник викидають. Вони й так багаті. Безсовісні! Так що вважатимемо цей випадок маленьким везінням.

Ну от а потім ця жінка випадково передала клієнту на роботі зайві гроші. Велику суму. Ось така вийшла помилка – серйозні збитки. І ці гроші їй не віддали, вона не могла згадати, кому дала зайве. Але вона добре пам’ятала про мандарини. Вона навіть ці мандарини й не скуштувала, доньці віддала. І ось у таку суму їй обійшлося так зване везіння.

Багато добрих людей це знають. Візьмеш чуже – віддаси втричі більше. Або вдесятеро. Або потрапиш у неприємності, від яких і відкупитись не можна. І ці добрі люди дивуються: ну як же так? Інші крадуть. Хабарі беруть. Наживаються на продуктах і на ліках. І їм хоч би що. А я взяв мандаринку – і такі наслідки…

Отож і добре, що наслідки. Значить, ви точно хороша людина. І вас негайно “штрафують” як попередження, щоб ви не стали поганою. Ви особлива людина. На вас покладаються та надіються. І за вами спостерігають із любов’ю та турботою. І кажуть пошепки: “Ти не така. Тобі так робити не можна. Я поруч! Я завжди поруч з тобою!”.

Це ваш Ангел повертає взяте та знімає гріх. Якщо ви не вірите у ангелів, це ваша совість. Але Совість – вона все одно від Бога, як навчав філософ Кант. І це теж як би Ангел, розумієте? Який веде вас правильною, хоч і важкою дорогою. У правильне місце.

Якщо є така справа у вашому житті, що за привласнене чи отримане нечесно вас штрафують, – радійте. Вас бережуть, а не карають. Неважливо, який прибуток отримують жадібні багатії, – брати не своє не треба. Це “для себе” не треба, тому що ви добрі. Порядні. Чесні. А не гнилі і зелені, якщо про мандарини згадати. І хтось вас любить – іноді ви це відчуваєте…”.

© Анна Кир’янова