Плани на Новий рік, які варто кожному записати у свій блокнот

Плани на Новий рік, які варто кожному записати у свій блокнот

Відкриваєш блокнот, і на сторінці Плани на Новий рік» раптово НЕ пишеш «самовдосконалення», «розвиток особистої самодостатності». А пишеш (веселим почерком, фіолетовою ручкою. Сміятися, коли хочеться. Проживати гнів. Оплакувати те, що залишилося не оплаканим.

Приїжджати до батьків, і витягувати їх на пікніки. Гуляти по парку і помічати красу. Їсти смачне, але не шкідливе. Робити компліменти собі в дзеркалі (а ваги прибрати під ліжко, або залишити їх коту – він любить на них спати). Прочитати кілька книг з тих жанрів, які раніше насторожували (хоча б спробувати, експерименту заради).

Покататися на велосипеді до стану «надихався вітром». Познайомитися з парою-трійкою людей, які здаються дивними / з особливостями, неупереджено розглянути їх світ, поділитися чимось своїм. Сходити в похід, в який давно дуже хотілося, але було боязно.

Коли сумно, завжди радувати себе хоч трохи, і тільки потім братися за інші справи. Допомогти комусь. Прийняти допомогу. Скласти список маленьких повсякденних радощів, і знову почати помічати, як їх багато. Не лаяти себе, якщо нічого з цього списку не вийде. Дозволити собі відпочивати без необхідності. Відмовлятися від зустрічей з людьми, якщо ці зустрічі нічого не несуть. Говорити друзям що вони круті, талановиті та красиві. Дозволити собі побути на самоті, коли тобі це потрібно.

І завжди пам’ятати, що ти молодець, хоч в списку це напиши, хоч пальцем на склі. А краще – повторюй собі це частіше, добре?

©Аль Снег