“Як зустрінеш Новий рік – так його і проведеш…”

“Як зустрінеш Новий рік – так його і проведеш…”

“Як зустрінеш Новий рік – так його і проведеш!”, – нічого подібного.

Бувало, люди зустрічали Новий рік з феєрверками і танцями під оркестр, ікрою і шампанським. А потім потрапляли в таку низку випробувань, що страшно згадати.

А бувала темна новорічна ніч, повна відчаю і безвиході – а потім з’явився вихід, відчинились двері в нове життя, і можна було ікру дітям на бутерброди намазувати. І танцювати з коханою людиною.

Не треба надто вже напружуватися і переживати через цю ніч. Досить вже мучити себе роздумами і сумнівами. І порівнювати себе з іншими, більш щасливими.

Це як йдеш в темряві холодної зимової ночі – і так гарно світяться віконця в будинках. І там горять різнокольорові вогники і ялинки блимають. І здається, там затишно і радісно; не те, що у нас!

Але не завжди це так. Не у всіх на душі радість і веселощі. Життя не розрізняє, коли принести тривоги і втрати: в будні або в свята. І іноді треба терпляче пережити важкі часи.

Пройде ця ніч, потім настане наступна… Щось не вийшло, не зрослося – потім вийде і зростеться. Легше треба, спокійніше, не втрачаючи надію, не покладаючи тривожних надій – попереду ще багато свят буде.

І сумна ніч зміниться ясним днем, так майже завжди буває. Тому добре, звичайно, радісно свято провести. І я від душі вам цього бажаю. Але якщо не виходить, нічого страшного. Немає ніякої закономірності. 

І на нашій вулиці буде свято – просто трохи пізніше. Ось з нього і почнемо наш особистий Новий Рік”.

© Анна Кир’янова