61-річний Австралійський фермер виграв супермарафон, бо не знав, що під час нього можна спати

61-річний Австралійський фермер виграв супермарафон, бо не знав, що під час нього можна спати

Дистанція австралійського супермарафону від Сіднея до Мельбурна становить 875 км, що займає понад 5 днів від старту до фінішу. У забігу зазвичай беруть участь легкоатлети світового класу, які спеціально тренуються для цієї події. У більшості атлети не старше 30 років і спонсоруються великими спортивними брендами, які надають спортсменам форму і кросівки.


У 1983-му році багато хто був здивований, коли в день забігу на старті з’явився 61-річний Кліфф Янг (біографія у вікіпедії). Спочатку всі думали, що він прийшов подивитися на старт забігу, бо був одягнений не як усі спортсмени: у робочий комбінезон та калоші поверх черевиків. Але коли Кліфф підійшов до столу, щоб отримати номер учасника забігу, всі зрозуміли, що він має намір бігти з усіма.

Коли Кліфф отримав номер 64 і став на лінії з іншими атлетами, то знімальна бригада, яка робить репортаж з місця старту, вирішила взяти невелике інтерв’ю. На Кліффа навели камеру та запитали:

— Вітання! Хто ти такий і що тут робиш?

— Я Кліфф Янг. Ми розводимо овець на великому пасовищі неподалік Мельбурна.

— Ти справді братимеш участь у цьому забігу?

— Так.

— А ти маєш спонсора?

— Ні.

— Тоді не зможеш добігти.

— Та ні, я зможу. Я виріс на фермі, де ми не могли дозволити собі коней або машину до останнього часу: лише 4 роки тому я купив машину. Коли насувався шторм, то я виходив заганяти овець. Ми мали 2000 овець, які паслися на 2000 акрах. Іноді я ловив овець по 2-3 дні, це було непросто, але я завжди ловив їх. Я думаю, що можу брати участь у забігу, адже він лише на 2 дні довший і становить лише 5 днів, тоді як я бігаю за вівцями по 3 дні.


Коли марафон почався, то професіонали залишили Кліффа у його калошах далеко позаду. Деякі глядачі йому співчували, а деякі сміялися з нього, оскільки він навіть не зміг правильно стартувати. По телевізору люди спостерігали за Кліффом, багато хто переживав і молився за нього, щоб він не помер на шляху. Кожен професіонал знав, що для завершення дистанції потрібно близько 5 днів і для цього щодня необхідно 18 годин бігти та 6 годин спати. Кліфф Янг не знав цього.

Наступного ранку після старту люди дізналися, що Кліфф не спав, а продовжував бігти всю ніч, досягнувши містечка Mittagong. Але навіть без зупинки на сон Кліфф був далеко позаду всіх легкоатлетів, хоч і продовжував бігти, при цьому встигаючи вітати людей, що стояли вздовж траси забігу. Щоночі він наближався до лідерів забігу, і в останню ніч Кліфф обійшов усіх атлетів світового класу. На ранок останнього дня він був далеко попереду всіх. Кліфф не лише пробіг супермарафон у віці 61 року, не померши на дистанції, а й виграв його, побивши рекорд забігу на 9 годин і став національним героєм.

Кліфф Янг подолав забіг на 875 кілометрів за 5 днів, 15 годин та 4 хвилини. Кліфф Янг не взяв собі жодного призу. Коли Кліфф був нагороджений першим призом у $10,000, він сказав, що не знав про існування призу, що брав участь у забігу не заради грошей і без роздумів вирішив віддати гроші п’ятьом першим легкоатлетам, які прибігли після нього, по $2,000 кожному. Кліфф не залишив собі жодного цента, і вся Австралія просто закохалася в нього. Багато тренованих спортсменів знали цілі методики про те, як треба бігти і скільки часу відпочивати на дистанції.
Тим більше, вони були переконані, що в 61 рік супермарафон пробігти неможливо. Кліфф Янг цього не знав. Він навіть не знав, що атлети можуть спати. Його розум був вільний від обмежуючих переконань. Він просто хотів перемогти: уявляв перед собою вівцю, що тікає, і намагався її наздогнати.

Джерело