Будьте обережні у тому, як ставитеся до інших, бо все повертається бумерангом

Будьте обережні у тому, як ставитеся до інших, бо все повертається бумерангом

Карма – неупереджена і непримиренна. Це сила, з якою необхідно рахуватися. Рано чи пізно кожен отримує те, що заслужив.

Карма – неупереджена і непримиренна. Це сила, з якою необхідно рахуватися. Рано чи пізно кожен отримує те, що заслужив.

Будьте дуже обережні в тому, як ставитеся до інших людей, тому що закон бумеранга ще ніхто не скасовував: все хороше обов’язково повертається, так само як і погане.

Всі ми знаємо, що брехати, пакостити за спинами інших людей, грати на їхніх почуттях і найдорожчому – це погано. Це загальноприйняті норми моралі, які першими спадають на думку. Нас з дитинства вчать, що подібні дії неприйнятні. Це негласне правило для кожної людини, яка намагається жити чесно та порядно.

Однак є ще дещо, про що забуваємо. Дуже важливе. Це те, як ми ставимося до добрих людей — тих, хто був добрим і любив нас.

Вони приходять у наше життя не просто так: підтримати, коли найбільше цього потребуємо, нагадати, що ми сильні і все подолаємо, подати життєво необхідні уроки. Допомогти вижити. Допомогти вистояти. Допомогти навчитися відчувати та співчувати.

Ми розлучаємося з ними або перетинаємось на нетривалий час. У цьому їхня мета та призначення: допомогти і зникнути.

Нам прикро та образливо, що вони не залишилися. Причому нерідко настільки, що вирішуємо, що вони спеціально зробили нам боляче, спеціально покинули.

Але це не так. Це просто означає, що Всесвіт привів їх у ваше життя, щоб якимось чином допомогти. Вони були вашим рятівним колом на якомусь етапі шляху, вашою дороговказною зіркою, вашим провидінням.

Ви повинні щодня питати себе: якби хтось поводився зі мною так, як я поводився з ними після розриву, що б я відчував? Хто я після цього? Чи вартий поваги навіть до самого себе? Емпатія, співчуття це те, на чому тримається наш світ. Поставте себе на їхнє місце. Запишіть усі свої слова, усі свої думки про тих людей, і прочитайте про себе. Вони й досі здаються вам справедливими?

Жорстокість не породжує нічого, крім жорстокості. Якщо ставитеся подібним чином до тих, хто був такий добрий до вас, то у відповідь отримаєте те саме. Ні, не від них. Вони вже ніколи не повернуться. Іншим способом. Тому що те, що ми посилаємо у Всесвіт, те саме й отримуємо.

До тих, хто допоміг вам по життю і пішов, не слід ставитись як до чогось неважливого, одноразового. Ви могли не зовсім гарно розлучитися, посваритися, чи, можливо, переросли їх — у цьому нічого поганого. Це нормально, це життя.

Ніхто з нас не є ідеальним і не досконалим. Всі ми лише люди, а значить — чогось не розуміємо або розуміємо надто пізно, в чомусь помиляємось.

Але необхідно пам’ятати про те, як ваші слова та дії можуть вплинути на інших людей. Кожне ваше недобре слово, кожен ваш імпульсивний вчинок до цих людей — повернеться бумерангом. Повернеться і завдасть такого ж болю, як ви їм.

Вибір за вами. Просто завжди вибирайте добро. Добрі слова. Добрі вчинки. Навіть якщо вам боляче та прикро. Навіть якщо довелося розлучитися. І ваше життя почне змінюватися на краще.

Доброта — нічого не вартує. І бути добрим – дуже легко. Як писала Марлен Дітріх: «Потрібно тільки уявити себе на місці іншої людини, перш ніж почати її судити».

Ілюстрація: Едвард Мунк

Джерело