Поради психолога для жінок, які все роблять заради інших

Поради психолога для жінок, які все роблять заради інших

Є жінки, які все своє життя присвячують іншим: дітям, родичам, чоловікові. Ми всі знаємо таких. Вони віддають все і не отримують нічого натомість. Але є межа. Рано чи пізно такі дії стануть емоційним і психологічним тягарем.

Задумайтесь, чи хочете ви покласти своє життя до ніг інших людей? Якщо ні, тоді почніть застосовувати ці 5 правил у своєму житті!

1. Насолоджуйтесь тишею і спокоєм!

Тиша корисна для вашого мозку. Обов’язково заведіть собі звичку проводити хоча б 30 хвилин в повній тиші. Це допоможе вам почути себе, свої потреби.

2. Значні розмови – важлива частина життя.

Це розмови з людьми, які здатні нас почути і зрозуміти. Такі розмови допомагають позбутися від занепокоєння, зняти тягар відповідальності хоча б на пару хвилин.

3. Говоріть «ні».

Якщо ви завжди готові побігти на допомогу іншим – незабаром вашого ресурсу не стане. Якщо вам самим погано, немає нічого ганебного в тому, щоб сказати: “Я не можу тобі допомогти, я погано себе почуваю”.

4. Пишайтеся собою.

Люди, які звикли робити все для інших, не відчувають гордості за себе. Відповідно і інші люди сприймають все, що вони роблять, як належне. Починайте себе хвалити, хоча б подумки відзначайте ваші перемоги.

5. Навчіться піклуватися про себе.

Це дуже просто – почніть витрачати час на себе. Купіть собі подарунок просто так, без приводу. Займайтеся тим, що вам подобається. Життя – тільки одне і не витрачайтейого повністю на інших людей.

Джерело