12 способів розпізнати брехуна за лічені секунди

12 способів розпізнати брехуна за лічені секунди

Визначити брехуна насправді не так складно, як ми звикли думати. Звичайно, не можна виключати ймовірності зустрічі з вродженим ошуканцем, але все ж таки більшість з тих, хто намагається брехати, роблять це досить посередньо.

Якщо ви знаєте, на які речі необхідно звертати увагу, то зможете розпізнати брехуна за кілометр. Ось деякі явні ознаки, на які потрібно звертати увагу, коли ви намагаєтеся визначити, з якою саме людиною доводиться мати справу.

12 явних ознак, які дозволять визначити брехуна:

1. Брехуни або весь час дивляться вам очі, або взагалі уникають зорового контакту.

У ошуканців, як правило, великі проблеми із встановленням зорового контакту. Або вони дивляться вам в очі, змушуючи вас відчувати себе ніяково, або взагалі не дивляться на вас, викликаючи те саме почуття незручності. І тут дуже важливо знати, коли і що треба сказати.

2. Брехуни описують дуже багато деталей.

Брехуни насичують свою розповідь більшою кількістю деталей, ніж це зазвичай роблять інші люди. Вони згадують про колір одягу і навіть про те, як незвичайно пахло в повітрі того дня, коли трапилася історія, про яку вони намагаються розповісти. Їм здається, що чим глибше вони занурять вас у свою розповідь, тим більш правдоподібною вона буде виглядати.

3. Брехуни часто роблять паузи, коли розповідають свої історії

Брехунам постійно потрібен додатковий час, щоб подумати, що сказати далі. Коли хтось бреше вам, він обмірковує кожне слово, яке збирається вимовити. Ця пауза може тривати як мить, так і цілу вічність.

4. Одна й та сама історія може звучати зовсім по-різному

Брехун одну й ту саму історію розповідає зовсім по-різному. Деталі цієї розповіді змінюються, і самі по собі виявляються невеликі відмінності. Щоб упіймати брехуна на обмані, досить послухати його розповідь хоча б двічі.

5. Чим більше людина базікає, тим меншої довіри вона заслуговує

Брехунів хлібом не годуй – дай порозмовляти. Вони готові повторювати те саме кілька днів поспіль. Розумна людина ніколи не стане довіряти таким людям.

6. Чим спокійніше намагається здаватися людина, тим більша ймовірність, що вона обманює

Це нормально, коли співрозмовник використовує мову тіла у розмові. Чим більше хтось нервується, тим спокійнішим він намагається здаватися.

7. Деталі історії брехуна не збігаються

Чим більше ви слухаєте брехуна, тим дивнішим стає його розповідь. Ви починаєте помічати, як його історія буквально розповзається по швах, а її деталі стають все більш сумнівними. Так, щоб помітити це, потрібен час, але це обов’язково станеться.

8. Брехуни не відрізняються послідовністю

Брехуни – це явно не ті люди, яким ви можете розповісти свої секрети або в приступі тривоги зателефонувати о 3 годині ночі. Вони не будуть робити вам те, що робите для них ви. Це вулиця із одностороннім рухом.

9. Брехуни часто переходять до оборони

Брехуни, як правило, відразу ж починають агресивно захищатися, коли хтось починає говорити або робити щось таке, що суперечить їхній історії. Вони хочуть, щоб оточуючі повірили, що все було саме так, як вони розповідають. І якщо все починає йти не за запланованим ними сценарієм, вони швидко вибухають. Брехун, який захищається – це та людина, за якою варто стежити з особливою увагою.

10. Брехуни люблять триматися на шанобливій відстані

Брехуни рідко розкриваються перед вами. Такі люди зазвичай залишають вас у підвішеному стані та намагаються, щоб ви не зрозуміли мотиви їхніх вчинків. Якщо ви перебували у близьких (наскільки це можливо) відносинах з великим брехуном, ви напевно знаєте, що це так і є.

11. Вираз обличчя брехуна видається вам дивним

Брехуни майже завжди здаються досить «дивними». Вам, звичайно, хочеться дізнатися, чому ті чи інші люди мають такий вигляд, але якщо ви з тих, хто довіряє своїй інтуїції, ви знаєте відповідь на це питання. Ваша підсвідомість розуміє, що ще не прийняв розум.

12. Брехуни вміють міняти тему розмови

Якщо брехун не хоче говорити про щось, він не говоритиме про це. Якщо ви порушите важливе для нього питання, він постарається швидко змінити тему розмови. Він нізащо не дозволить вам докопатися до правди.

Джерело