Ніщо не вбиває відносини швидше, ніж повна відвертість

Ніщо не вбиває відносини швидше, ніж повна відвертість

Без чесності міцні відносини побудувати неможливо. Але чи є у відвертості між партнерами межа, та сама межа, заступаючи за яку, ми починаємо не зміцнювати, а руйнувати відносини? Про «правду», яка не зближує, пише Ірина Говоруха.

Колись я потрапила в Школу шлюбу. Після розлучення перебувала в стані глибокої нудьги і намагалася зробити роботу над помилками. Мова зайшла про чесність, і більша половина «студентів» стверджувала, що розповідати треба все, особливо минуле.

Дівчина в платті поділилася, як перед весіллям півночі сповідалася своєму майбутньому чоловікові. Перераховувала всіх статевих партнерів, кількість абортів і кражу грошей у батьків. Потім виливав душу він. Був відвертим про всіх жінок, які відвідали його ліжко, і що нерідко їх там виявлялося дві або три одночасно. До ранку вони обнулились і вирушили під вінець.

Моя сусідка недолюблює свою свекруху. Та її моторошно дратує, так як лізе з порадами, приходить з пляшкою медичного спирту і протирає дверні ручки. Суне свого носа в холодильник, вишукуючи несвіжі сосиски, і непомітно піднімає покривало, щоб подивитися наскільки чиста постільна білизна. Коментує, що і яблука запікає неправильно, і кепку сушить не на тарілці. Дівчина ні в якому разі не скаржиться чоловікові, розуміючи, що подібна відвертість обернеться проти неї.

Приятель нашої сім’ї не може отямитися вже кілька років. Якось раз сів за комп’ютер, а там – вікно сайту «однокласники». Відкрив, потрапив на сторінку дружини і побачив листування з першим, ще шкільним коханням. Не стримався, прочитав і дізнався багато чого цікавого і про близькість в березовому гаю і про її сеk**альні білі гольфи.

На мій погляд, життя удвох не означає 24 години разом. У кожного має залишатися свій особистий простір, який не можна відбирати або звужувати. А ще слід пам’ятати, що чоловік – це не подружка, а союз двох людей не передбачає цілодобове ходіння голяка і озвучування кожної думки.

Є речі глобальні, про які змовчати – рівносильно засунути голову в петлю, а є ситуативні, які не мають ніякого значення. До глобальних належать питання здоров’я, вірності, бажання мати або не мати дитину, спільний бізнес, проблеми з законом, освіту, планування бюджету і борги. А ось паролі пошти, скайпу, телефону, вчорашні посиденьки з подружками, подробиці жіночих нездужань і інформацію про те, що двічі переробляли ніс, підрізали вуха і періодично відкачуємо жир з сідниць – можна і приховати.

Межі відвертості встановлюємо тільки ми самі, і кожна жінка інстинктивно відчуває, про що розповідати чоловікові, а про що ні. Адже «правда» одного може стати непосильним тягарем для іншого.

Тому перш, ніж починати довірливу розмову, слід задати собі питання: «А що це дасть і кому від цього стане краще?» тому що, як говорив Деббі Новатни: «Ніщо не вбиває хороші відносини швидше, ніж повна відвертість».

Джерело