Чи може 40-річна жінка бути кращою за 20-річну

Чи може 40-річна жінка бути кращою за 20-річну

Не хочу нікому нічого доводити…

Нещодавно мені на очі потрапила стаття із серії «чим 40-річні жінки кращі за 20-річних». Далі, як завжди, йшли «конкурентні переваги» зрілих жінок, які звучали як образи. Якщо коротко, то 40-річні жінки зручніші, досвідченіші, доступніші в спілкуванні і за ними не треба доглядати. Цим і беруть.

Незважаючи на те, що стаття начебто мала зробити мені комплімент, почуття після неї з’явилося гидке. Начебто мене без мого відома використовували для чогось… Тільки ось для чого?

І раптом до мене дійшло: адже нас, жінок, дійсно постійно лякають одна одною. Стравлюють між собою, змушуючи витрачати час на спроби довести собі та всім іншим, що ти не гірша.

Тих, хто старший, лякають підростаючим поколінням. Мовляв, бережіться, пані, вам на зміну вже йде покоління школярок з довгим волоссям, тонкими таліями та пухкими губами. Так що якщо не хочете залишитися в прольоті, то не зображайте з себе неприступну королеву, а проявляйте ініціативу самі, та приїжджайте якнайшвидше до чоловіка в гості. Можете привезти із собою борщу, як компенсацію за свою «не юність».

Юним чарівницям, втім, теж не дають спокою, тримають у тонусі. Мовляв, школярко, не розслабляйся. Пам’ятай, що поки ти висуваєш підвищені вимоги і витрачаєш дорогоцінний час на залицяння, десь за рогом твого чоловіка вже чатує досвідчена сорокарічна, з матрацом та борщем. Так що не гордуй особливо, пам’ятай, що скоро твоя карета перетвориться на гарбуз.

І знаєте, деякі жінки дійсно на це ведуться. Зрілі жінки кладуть життя на відчайдушну боротьбу з віковими змінами, з жахом дивлячись на кожну зморшку або ямку. Молоді дівчата з таким же відчаєм намагаються стрибнути в останній вагон, поки пружні — а то потім і цього не буде.

Це нагадує мені процес торгівлі на ринку. Коли покупець, зацікавлений купити ковбасу в одного продавця, починає відчайдушно нахвалювати товар іншого, розповідаючи, що той кращий чи принаймні дешевший. Іноді це справді допомагає збити ціну. Питання в тому, чи потрібне нам це відчайдушне суперництво, і чого ми від нього хочемо.

Щодо мене, то я здаюся без бою. Я не хочу бути «краще», у сенсі «зручніше» і «дешевше» юних дівчат, доводячи свою затребуваність. Я взагалі нічого нікому не хочу доводити. Тому що людина, яка любить, ніколи не вимагатиме «знижок» у зв’язку з тим, що товар вже залежав, або у зв’язку з тим, що за рогом дешевше. А споживач, який не любить, — навіщо він взагалі потрібен? Що в двадцять років, що в сорок, що у вісімдесят.

Автор: Morena Morana

Джерело