Чому жінка буває нещаслива в особистому житті: 9 помилок при виборі чоловіка

Чому жінка буває нещаслива в особистому житті: 9 помилок при виборі чоловіка

Чому не всім жінкам вдається стати щасливими у стосунках з чоловіком? 

Причина криється в негативному дитячому досвіді. Мама недолюбила, не навчила дбати про себе, а дівчинка прийняла це, як належне.

А коли виросла, неусвідомлено почала створювати для себе ті ж умови, в яких жила в дитинстві, — шукати чоловіків, що підтверджують її неспроможність і невпевненість, і стосунки, що ведуть до страждань.

Як вибрати чоловіка

Наведемо 9 основних помилок, які роблять неприйняті матір’ю жінки при виборі чоловіка. Їх приваблюють представники сильної статі з яскраво вираженими негативними рисами характеру, такими, як нарцисизм, грубість, владність, і відштовхують позитивні особистості.

Чому ж так відбувається? І якого чоловіка вибрати було б потрібно? Напевно, того, який розвивав би кращі якості жінки.

Але недолюблені жінки бояться бути покинутими або відкинутими. Цей страх перетворює їх на емоційно нестабільних істот і веде до неправильного вибору.

1. Орієнтація на звичне

Жінки несвідомо шукають те, про що вже мають певні уявлення. Таким чином, вони повторюють найраніший життєвий досвід: з людьми, які нагадують батьків. Якщо їх не любили і не захищали в дитинстві, швидше за все, вони не будуть сприймати світ як безпечне місце, в якому всім можна довіряти. Зайва настороженість притягне в їхнє життя особистостей, з якими якраз і варто бути обережними.

2. Перебування в ілюзіях

Їм здається, що наполегливість — невіддільна чоловіча якість. Жінку потрібно завойовувати. Прояв наполегливості вони вбачають в зухвалій поведінці, пізніх дзвінках, нескінченних повідомленнях. А тих, хто поводиться більш ввічливо, не помічають.

3. Неправильне розуміння любові

Жінки, яких мама не любила, не вірять, що любити можуть просто так. Їм хочеться заслужити любов, боротися за неї, страждати через неї. Такі жінки плутають почуття болю і ненависті, які приносять погані стосунки, з пристрастю.

4. Потурання

Недолюблені матір’ю жінки вважають нормальним, коли чоловік нехтує їхніми побажаннями. Вони думають, що увагу потрібно заслужити особливою поведінкою, тому що так було в дитинстві. І продовжують терпіти неправильні вчинки партнера. Коли у господарів будинку з’являється звичка розкидати взуття в передпокої, вони перестають її помічати та натикатися на черевики. Точно так само і жінки звикають не помічати безладу в стосунках. Але від цього він не зникає.

5. Звичка звинувачувати себе

Звичка до самокритики також родом із дитинства. Сказати «Так, я винна» дитині куди простіше, ніж відстоювати свою позицію.

Твій чоловік відповідає тобі крізь зуби? Чи не поспішиш, чи осудити за це саму себе і вирішити, що просто невчасно поставити питання, надто потурбувала, викликала роздратування своєю присутністю.

6. Недовіра до своїх почуттів

Якщо дочкам говорили, що вони занадто чутливі й емоційні, подорослішавши, вони будуть сумніватися в тому, чи нормально переживати в принципі. Такі жінки будуть хвилюватися через дрібниці та сумніватися у своїй адекватності. Якщо до почуттів особистості ставилися зневажливо, подорослішавши, особистість буде таким же чином ставитися до своїх почуттів. Швидше за все, така жінка передасть чоловікові право вирішувати все за неї.

7. Нерозуміння причин невпевненості

Жінки чекають від чоловіків тієї любові, яку недоотримали в дитинстві. Відчувають себе вкрай болісно і вразливо. Ці якості заважають їм розпізнати любов.

Через побоювання обпектися і невпевненість вони можуть і зовсім не піти любові назустріч.

8. Відсутність моделі здорових стосунків

Тут все гранично ясно. Жінка може навіть вже здогадуватися, що щось не так, але як має бути — не знає. І не знатиме, поки не знайде для себе хороший приклад у реальному житті.

9. Боязнь залишитися одній

Кожній маленькій дівчинці здається, що вона одна така нещасна. Вона не розуміє, що стосунки з матір’ю не складаються у багатьох. Але дитина продовжує вірити у свою ексклюзивність, у свою самотність. Їй потрібна людина поруч, підтримка, розуміння. Її завдання в дорослому житті – знайти прихильність, яка буде безпечною.

Коли мати не любить дочку — це сумно, але не катастрофічно. Що ж робити? Опрацювати дитячі страхи, комплекси, постаратися налагодити стосунки з матір’ю, адже не буває так, щоб зовсім не було ніяких почуттів до своєї дитини, прийняти саму себе. Самостійно це зробити складно.

Оптимальний варіант — звернутися до психотерапевта. А якщо не хочеться іти до лікаря, його завжди можуть замінити подруги.

Стаття була цікавою? Поділися нею!

Джерело