Відомий психолог: якщо вдома стало недобре, а гроші закінчуються, перевірте сміття

Відомий психолог: якщо вдома стало недобре, а гроші закінчуються, перевірте сміття

У хаті негаразд, настрій поганий, відбуваються сварки, а сили йдуть? І гроші теж витікають, – йде благополуччя з дому. Наші пращури порадили б перевірити: як ми поводимося зі сміттям?

Сміття – річ дуже важлива та символічна. У широкому значенні це символ життя. Нема земного життя без відходів, немає життя без сміття. І багато сміття – це хороша ознака. Значить, хороше життя у людей, вони багато їдять, без жалю викидають старе, зламане, непотрібне.

Сміття з давніх-давен було символом дому, життєвої енергії та достатку. Дуже особистий символ. “Сміття з хати не виносити”, – це про домашні проблеми та сварки, якими не треба ділитися з чужими. Справжнє сміття було у коморі, у хліві, у кліті, у стійлі, у дворі…

А в самій хаті сміття було небагато. Пил, волосся, ниточки, крихти, недоїдки… Це все спалювали в грубці зазвичай. Або замітали за поріг. Є таке сміття, яке нікуди нести і не треба, можна його прямо в хаті утилізувати, пічка все поглине.

Виносити “внутрішнє сміття” погано, – недобрі люди почнуть у ньому копатися, робити висновки про життя сім’ї. А можуть і порчу навести. Заговорять сміття, а потім його і підкинуть під поріг, назад у дім. Такі були повір’я.

І ввечері решту сміття не виносили з цієї ж причини. У темний час доби біля сміттєвої купи або біля помийної ями нишпорять злі люди і чорні сили. Вони копаються у смітті, можуть заподіяти зло, відібрати здоров’я і достаток у того, хто порушує порядок і ночами ходить у небезпечне місце – на смітник.

Сміття – символ дому, життєвої енергій, достатку та здоров’я. Адже сам організм виділяє відходи, це процес нормальної життєдіяльності. І наш дім також виділяє відходи. Але як ми з ними поводимося?

Здоров’я, гроші, сімейне щастя витікають від тих, хто довго не викидає сміття, тримає його вдома в пакетах або виставляє за двері до загального під’їзду. Затримка очищення, збирання сміття, помийка вдома – це дуже погано. І призводить до втрати щастя.

Викидати їжу на сміття не рекомендується. Якщо тільки їжа зіпсована, то можна, тепер це не їжа, а отрута. Але треба задуматись, не купувати зайве, подумки вибачитися за те, що продукт зіпсувався, якщо є наша вина. Якщо ж людина часто викидає в смітник хорошу їжу, на неї чекає втрата достатку і здоров’я.

Як ми поводимося зі сміттям у себе вдома, так поводимося і з енергією дому, грошей, здоров’я. Недарма у народі існувало багато “сміттєвих” правил і символічних дій.

Стерильна чистота будинку – теж недобре. Де є життя, там є сміття. Де є їжа, там є й відходи, а як же! Але дотримуватися балансу дуже важливо. І гниття, розкладання, накопичення нечистот – ось найгірший і найнебезпечніший символ.

І додам ще цікаве. Образ сміттяра уві сні, як говорить Ісламський сонник – “символізує нещасну, небагату людину, яка віддає всього себе заради спокою та благополуччя інших”. Приймати чуже емоційне сміття і “контейнувати” його, як висловлюються психологи, – небезпечне заняття.

Так що сміття – цікавий та давній символ. А римляни тисячі років тому зображували недоїдки на мозаїчних підлогах своїх розкішних вілл. Тому що сміття – це гроші, їжа, будинок, достаток. І їжа домашніх богів… Головне, правильно поводитися зі сміттям…

Автор: Анна Кір’янова