Жінку не треба розуміти — її треба кохати. Мудрий Ошо і його 10 цитат про кохання

Жінку не треба розуміти — її треба кохати. Мудрий Ошо і його 10 цитат про кохання

“Жінка, за звичкою, спочатку опирається чоловікові, а потім не дає йому піти. Якщо ви хочете змінити думку жінки, погодьтеся з нею. Якщо ви хочете дізнатися, про що вона насправді думає, загляньте їй в очі, а не слухайте, що вона говорить”.

Ошо входить до числа найбільш відомих і провокаційних духовних наставників нашого часу. Народжений під ім’ям Чандра Мохан Джеїн, відомий у 60-х як Ачар’я Раджніш і як Бхагван Шрі Раджніш в 70-х, Ошо прославився мудрим містиком, чиї звернення до своїх учнів були перекладені й опубліковані в більш ніж 650 книгах на 35 різних мовах. Ясність розуму Ошо, його мудрість і гумор привертають увагу людей по всьому світу.

А ось що Ошо казав про любов…

1. Закохані завжди бояться. І цей страх приходить до них немов подих вітру. Його не можна придумати спеціально або створити власноруч, — він просто з’являється. Але все, що виникає саме по собі, здатне так само зникати. Любов приходить, розквітає всередині вас, змушує серце співати, спонукає пускатися в танок, але завжди таїть в собі страх.

Що станеться, якщо сьогодні у ваше життя увірветься прохолодний та ароматний вітер, а завтра він просто зникне? Адже буття не обмежується лише вами одними, і цей вітер — лише гість, який буде поруч стільки, скільки захоче, після чого просто покине вас.

Це змушує людей боятися, пробуджуючи в них почуття привласнення. Вони починають зачиняти всі свої двері й вікна, намагаючись утримати вітер з собою. Але якщо ваші двері й вікна зачинені, то цей вітер уже не той, що був колись. Його прохолода загублена, а приємний аромат став огидним. Йому потрібна свобода, а ви відібрали її у нього, перетворивши на живий труп.

Прикриваючись любов’ю, люди тягнуть «трупи» одне одного за собою, називаючи це шлюбом. Заради цього вони узаконюють свої стосунки. Але любов і шлюб — речі несумісні. У світі справжніх почуттів укладення шлюбу неможливо.

Ви просто повинні любити, любити сильно і абсолютно, не думаючи про завтрашній день. Якщо сьогодні ваше існування блаженне, повірте, завтра воно буде ще краще і ще краще. Якщо ви навчитеся довіряти, життя стане ще більш щедрим до вас. Вас чекає ще більше любові. Більше радості та задоволення.

2. Для мене немає нічого більш священного, ніж любов і сміх. Коли ви любите когось, всі страхи зникають. А коли ви самі стаєте цією любов’ю, то навіть смерть втрачає своє значення.

3. Полюбіть себе, і ви зможете полюбити інших людей.

4. Коли людина опиниться в центрі любові, ймовірність того, що вона з нього вирветься, дуже мала. Річ у тому, що людина вже скуштувала найвищої насолоди. Долини тепер будуть здаватися йому дуже темними і огидними, бо вона вже побувала на сонячних вершинах, попри те, що вони не були найвищими. Тепер вона буде рухатися бажанням…

5. У всіх закоханих є одна загальна проблема: вони постійно жадають ще більшої любові, не розуміючи, що їхнє справжнє бажання насправді полягає в чомусь більшому, ніж сама любов. Їх мова обмежена словом «любов», вони не знають нічого, що могло б бути вищою за неї, але звичайна любов більше не приносить їм задоволення. І навпаки, чим сильніше ви любите, тим сильніша ваша спрага.

6. Відкиньте всі свої сумніви. Люди приходять до мене, кажуть, що хочуть любові, але при цьому сумніваються. Вони хочуть медитувати, але сумніваються. Їм хочеться танцювати, але вони сумніваються. Якщо у вас теж є сумніви і ви продовжуєте їх підживлювати, то ви пропустите все своє життя. Час настав — звільніться від них! Нічого не потрібно робити, просто усвідомте це. І все.

7. Я вже вище згадував, що жінку треба любити, а не розуміти.

8. Не забувайте про фундаментальний закон життя. Якщо жінка налаштована до вас вороже або просто ненавидить, то рано чи пізно вона все одно опиниться в у ваших обіймах, тому що від ненависті до любові всього один крок, як і від любові до ненависті.

9. Ключ до щастя криється в наступному: ви можете говорити про любов, ніжність і пристрасть, але справжнє щастя приходить в той момент, коли ви розумієте, що ще не втратили себе. Жінка, як правило, починає з опору чоловікові, а потім не дає йому піти. Якщо ви хочете змінити думку жінки, погодьтеся з нею. Якщо ви хочете дізнатися, про що вона насправді думає, загляньте їй в очі, а не слухайте, що вона говорить.

10. Якщо ви любите когось і цілий день знову і знову повторюєте йому слова «я люблю тебе», тому що вам подобається це робити, то спочатку ви можете зробити цю людину щасливою, проте рано чи пізно їй це набридне. Згодом ви просто зробите ці прекрасні слова безглуздими. Не варто розкидатися ними даремно. Тоді вони будуть залишатися важливими, несучи в собі певний сенс.

Насправді ті з нас, хто дійсно любить, можуть взагалі не вживати цю фразу. Адже якщо любов не виражається у вчинках, то словами цього не компенсувати. А якщо любов видно — то навіщо про неї говорити? У кожної людини має бути кілька слів, які вона використовує дуже і дуже рідко. І їх варто притримати для особливих випадків.

Джерело