Чому ви раптом стали для когось поганим?

Чому ви раптом стали для когось поганим?

“Якщо Ви стали для когось поганим, значить Ви робили для нього занадто багато хорошого”.

Лев Толстой

Якщо Ви робили для когось занадто багато хорошого і стали для нього поганим, значить:

Або це гарне було хорошим на Ваш погляд, але не було таким для “нього-неї-них”.

Або ви робили дійсно гарне і дійсно багато, але не для “тих-того-теї”, хто міг би це оцінити з вдячністю.

Або “ті-та-той” просто не готові або бути вдячними і такими ж добрими як Ви і тому, щоб зберегти психологічний комфорт, вони знищують для себе Вас, як об’єкт, який виявляє своєю добротою їх душевну слабкість, коли навіть на частку цієї Вашої доброти вони не здатні.

Або ж “вони” просто не хочуть бути Вам зобов’язаними і не хочуть відповідати Вам навіть подобою того хорошого, що Ви дійсно для них зробили, тобто не хочуть Вам “платити”.

Або Ваше “добре” було занадто нав’язливим і надмірним або ж просто недоречним.

А можливо, Ви просто розбестили людину або навіть людей (кішок, собак, хом’ячків та ін.) добром і вони хочуть вже більшого від Вас, але Ви вже не здатні або не хочете їм це дати.

Також буває часто, що Ваше “добре” було зроблено людині в моменти або навіть роки, коли людина була недосвідченою, слабкою або нещасною і тоді вона була Вам, як богу, вдячна і навіть звеличувала Вас. Але, з часом, у людини все налагоджується і вона навіть досягає успіху або життя просто змінюється на краще – ось тоді Ви і Ваше “добро” стають нагадуванням йому / їй / їм про його / її / їх / періоди Вашої допомоги, навчання або підтримки, за який їм можливо зараз навіть соромно, і навіть Ви самі вже асоціюєтеся з тим нещастям, слабкістю або недосвідченістю, яке у нього / неї / них було. Не дивуйтеся і не ображайтеся, якщо Ви стали для “когось” поганим, після того, як Ви зробили для “нього” занадто багато хорошого – адже це типово і може мати багато причин.

І взагалі, роблячи людині “багато хорошого” – не чекайте що обов’язково отримаєте вдячність або плату – адже Хороше або Добро мудре і безкорисливе.

Просто радійте, що, завдяки Вам, у людей зараз все добре.

Відпустіть їх (його, її). Можливо, завтра все буде інакше – він / вона (вони) повернеться до Вас і кинеться в обійми, до Вас повернеться з “відсотками” все хороше, що Ви робили для когость абсолютно безкорисливо і навіть з розрахунком на подяку або якусь “плату “.

Адже добро є формою мудрості. А мудрість – одна з форм щастя – вміння розпорядитися своїм розумом або знанням і вірно вчинити і вчиняти. “Вірно” – від слова вірити. Тому, роблячи добро, треба вірити в те, що все буде добре. Будьте щасливі! Будьте мудрі! * … **

* Мудрість – вміння застосувати свій розум. (С)
** якщо розуму немає – місце мудрості займає дурість … (с).

Джерело