Дуже хочу заміж: 4 поради для моєї доньки. Головне – не принци, а принципи!

Дуже хочу заміж: 4 поради для моєї доньки. Головне – не принци, а принципи!

Психолог Ліза Каплін розповідає про сучасний шлюб, який може бути набагато більш комфортним і щасливим, ніж будь-коли раніше в історії людства. Але тільки в тому разі, якщо жінки не будуть чекати принца або «ліпити» з чоловіка цього принца, а пам’ятатимуть про зовсім прості чотири принципи.

Ліза Каплін звертається до своєї дочки-підлітка, якій скоро доведеться приймати рішення щодо власного особистого життя, але ці поради можуть стати в пригоді жінці будь-якого віку, яка хоче заміж.

Моя дочка вже майже зовсім доросла і я хотіла б, щоб вона дещо знала про шлюб. Але, як би мені не хотілося, щоб вона знайшла справжнє кохання, я не можу «годувати її казками» про білу сукню і Прекрасного Принца. Вийти заміж за не ту людину – це може стати тією помилкою, яка може поламати життя. Правда в тому, що шлюб підходить не всім. Розлучення, згідно з останніми дослідженнями, завдає набагато відчутнішого удару жінкам, в тому числі, в економічному плані. Тому настав час батькам говорити своїм дітям (особливо дівчаткам) про те, яким повинен бути сучасний шлюб. І ось чотири принципи, які повинна засвоїти моя дочка, перш, ніж почне думати про шлюб.

– Не погоджуйся на менше –

Ні, ні в якому разі. Багато твоїх подруг вийдуть заміж і тобі дуже захочеться теж чимскоріше отримати жаданий статус. Але якщо до цього моменту у твоєму житті не буде поки що того чоловіка, з яким ти насправді хочеш провести залишок життя, то ти погодишся стати дружиною якогось хлопця, який тобі це запропонує, не будучи впевненою у власних почуттях до нього. О, ти про це пошкодуєш, повір мені.

Погоджуйся на менше, якщо мова йде про одну пару взуття і стару машину, але не про супутника життя. Це найголовніше рішення у твоєму житті. Те, якою людиною буде твій чоловік, визначить твоє фінансове становище, виховання дітей, кар’єру і те, чи будете ви взагалі отримувати задоволення від життя. Навіщо погоджуватися на незрозуміло що, якщо від цього залежить твоє життя? Видатна жінка, головна операційна директорка Facebook, Шеріл Сандберг, не раз підкреслювала, наскільки важливо знайти «правильну» людину, наскільки цей вибір фундаментальний для особистого і професійного успіху. Дослухайся до її поради та будь мудрою при виборі чоловіка.

– Не змінюйся заради нього –

Багато моїх клієнтів проходять через розлучення, і знаєш, про що вони жалкують найбільше? Про те, що вони вдавали з себе когось іншого, аби привабити супутника життя. Після весілля вони спробували знову стати самими собою, і це дуже зіпсувало стосунки в парі. Якщо ти змінишся заради свого хлопця, то коли ти будеш відчувати себе в гармонії з собою ж? Відповідь: ніколи. Шукай хлопця, який любить тебе за те, яка ти є. Зрозуміло, що трохи підлаштовуватися доводиться обом, але прикидатися кимось, ким ти не є насправді, щоб отримати любов – не треба, це неприйнятно. Будь собою і нехай люди, яким ти не подобаєшся, зникнуть з твого оточення. Вони тобі не підходять.

– Його недоліки стануть тільки більшими –

Якщо є щось в ньому, що тебе змушує почувати себе некомфортно до весілля, то після весілля це «щось» стане великою проблемою. Нічого з того, що ти намагаєшся не помічати до весілля, нікуди не випарується. Якщо тебе в хлопцеві щось не влаштовує і ніяк цю проблему вирішити конструктивно не можна, то треба не виходити заміж, наївно вважаючи, що він зміниться, треба йти з таких стосунків. Твоя любов його не врятує. Ти не зможеш зробити нещасного, нерозумного чоловіка щасливим і не треба навіть старатися. Або бери його таким, як є, або залиш його у спокої.

– Не грайте традиційних сімейних ролей, якщо тільки ви обидва не згодні виконувати їх –

Твоя кар’єра так само важлива, як і його. Він повинен займатися дітьми стільки ж, скільки і ти. Наукові дослідження підтверджують, що ті пари, в яких ролі не розмежовані строго за традицією, є більш міцними та щасливими. Подумай дуже добре над тим, яке життя ти хочеш після весілля. Фінансова незалежність фундаментальна в разі, якщо шлюб розпадеться або твій чоловік раптово піде з життя. Багато жінок відмовляються від можливості працювати, і це призводить до руйнівних наслідків. Тим більше це правильно, якщо ти розраховуєш на його вагомий внесок у домашні турботи та виховання дітей – тоді ти повинна вкладати кошти в бюджет. По-іншому, ніяк. Допомагати одне одному і в тому, щоб бути фінансово незалежними, і в тому, щоб бути хорошими батьками – це благо і для ваших стосунків, і для сім’ї.

Загалом, що добре в сучасному шлюбі, так це те, що ми можемо адаптувати його під наші потреби та бажання. Ми, жінки, самі господині свого життя і наші дочки повинні цьому теж навчитися і бажано на нашому прикладі. Знати, якого чоловіка вони хочуть бачити поруч із собою – одна з найважливіших речей у житті. І, до речі, шлюб ні в якому разі не священний обов’язок кожної людини, в нього взагалі не обов’язково вступати. Це вибір, і саме тому жінки можуть уважно і «без фанатизму» підійти до вибору партнера, або вибрати інше – взагалі не виходити заміж. Нашим дочкам потрібна вся наша підтримка для того, щоб зробити усвідомлений і мудрий вибір.

На вашу думку, чи корисні ці поради? Чи батьки – це найкращі порадники для своїх чад? Цікаві ваші думки в коментарях.

Джерело