Нінон де Ланкло прожила близько 90 років. І зберегла красу та гострий розум. Ось вчому її секрет…

Нінон де Ланкло прожила близько 90 років. І зберегла красу та гострий розум. Ось вчому її секрет…

У чому секрет її молодості? Нінон де Ланкло охоче пояснювала: треба взяти замшеву ганчірочку, намочити, а потім цією ганчірочкою протирати обличчя. От і не постарієте. Я так молодість і зберегла!

Схоже на знущання, правда? Але жодних особливих засобів у 17 столітті не було. А нев’януча Нінон – була. І вічна молодість дозволяла їй подобатися чоловікам, бути в центрі уваги.

Саме спілкування з цікавими людьми, яскраві знайомства, захоплюючі розмови, мистецтво, танці, рух, дотепні діалоги, свобода у висловленні почуттів – ось це й дозволило їй зберегти молодість.

Це як із машиною. Акумулятор розряджається, автомобіль починає іржавіти, якщо його не використовувати. Молодість та краса йдуть, коли ними не користуються. Коли йде задоволення від життя, зникає бажання подобатися, привертати увагу – йдуть і молодість з красою.

Старить важка праця. Це безперечно. Якщо ж немає такого тягаря, молодість та краса зберігаються у тих, хто ними користується. І гострий розум теж частіше зберігається у тих, хто його тренує та спілкується з розумними співрозмовниками. Зберігається те, що використовується активно та із задоволенням. Такий феномен.

Ну, і злитися треба поменше. Тому Нінон відмовилася жити при королівському дворі. Вона розуміла, що краса в’яне від заздрості, злості та лицемірства. А цього у палаці повно… Вона залишилася у своєму затишному будинку.

Секрет краси чудової Нінон – жити із задоволенням, радіти світлим дням і не злитися. І намагатись подобатися іншим і собі.

Інтерес до життя і любов – ось що зберігає енергію і красу краще за креми і ганчірочки. У цьому й був секрет чудової Нінон де Ланкло.

Автор: Анна Кір’янова

Джерело